İstanbul'da CHP'li ilçe başkanlarından ortak açıklama: 'Canan Kaftancıoğlu partimizin İstanbul İl Başkanı'dır'

istanbul-da-chp-li-ilce-baskanlarindan-ortak-aciklama-canan-kaftancioglu-partimizin-istanbul-il-baskani-dir.jpeg


Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun siyasi parti üyeliği düşürüldü.

Açıklamada, "Siyaseti kendi mağduriyeti üzerinden inşa eden Recep Tayyip Erdoğan, bilmelidirler ve anlamalıdırlar ki CHP'liler savaş meydanlarında kurulmuş bir partinin mensubudur. Üyelikleri bir inanç, emek ve yürek işidir. Sade bir üyelik kaydına indirgenemez. Canan Kaftancıoğlu yaratılmış ve tarfımıza iletilmiş sonuç ne olursa olsun partimizin İstanbul İl Başkanı'dır." denildi.

CHP'nin İstanbul'daki 39 ilçe başkanı ortak açıklama ile tepki gösterdi. CHP'li ilçe başkanlarınını Adına Beşiktaş İlçe Başkanı Gözde Fil Yaptı. Açıklaması şöyle oldu:

İl başkanımız Canan Kaftancıoğlu'nun üyeliğinin düşürülmesi yönündeki bildirim Türkiye'nin içinde bulunduğu haksızlıkların ve hukuksuzlukların geldiği noktanın son örneğidir. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun hak, hukuk, adalet şiarıyla başlattığı büyük Adalet Yürüyüşü'nün yıl dönümünde görüyor ve biliyoruz ki Türkiye her geçen gün yargının daha fazla araçsallaştırıldığı bir süreç yaşamaktadır.

İktidar kendisine tehdit olarak gördüğü tüm toplum kesimlerini ve bireylerini yargı sopasıyla yola getireceğini zannetmektedir. Canan Kaftancıoğlu'na yönelik başlatılan yargı süreci ve ortaya konulan sonuçları başından bu yana tam anlamıyla evrensel hukuk normlarının dışındadır.

Tüm vatandaşlarımız bilmektedir ki bu hukuksuz sürecin temel sorumlusu AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Siyaseti kendi mağduriyeti üzerinden inşa eden Recep Tayyip Erdoğan, bilmelidirler ve anlamalıdırlar ki CHP'liler savaş meydanlarında kurulmuş bir partinin mensubudur. Üyelikleri bir inanç, emek ve yürek işidir. Sade bir üyelik kaydına indirgenemez.

Canan Kaftancıoğlu yaratılmış ve tarfımıza iletilmiş sonuç ne olursa olsun partimizin İstanbul İl Başkanı'dır. İstanbul'un nefes almasına, İstanbulluların geleceğe umutla bakmasına neden olan siyasi performansının bazılarının korkusu olması normaldir.

Ancak korkunun ecele faydası yoktur. İstanbul’da ve Türkiye’nin dört bir yanında iktidarlarını kaybeden, ülkenin soyulmasına, talan edilmesine, haksızlık ve hukuksuzluklarla insanlarımızın umudunun çalınmasına neden olanların korkusu olmaya devam edecektir.

Türkiye bu iktidara mahkûm değildir! Ülkenin gerçek sorunları olan yoksulluk, işsizlik, eşitsizlik, haksızlık ve hukuksuzlukların çözümü için biz varız. Ülkenin geleceğinden kaygılı gençlerimiz, her gün yaşam alanı daraltılan kadınlarımız, emeği sömürülerek açlığa mahkûm edilen emekçilerimiz, insanca bir yaşam için çalışacak bir iş bulamayan işsizlerimiz, yoksulluğa mahkûm emeklilerimiz; mutlu, huzurlu, refah içinde bir ülke için bize katılın.

İstanbul’un 39 ilçe başkanı olarak buradan söylüyoruz ki;

İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun önderliğinde, İstanbul’un her sokağında, her köşesinde, her mekânında, halkımız için çalışmaya devam edeceğiz. Hali hazırda başlatmış olduğumuz hane ziyaretleri ile halkımız ile buluşmaya devam edeceğiz. Genel Başkanımızın çağrısı ile bize katılan üyelerimizin sayısını arttırmaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefe doğru azim ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.

Geliyor Gelmekte Olan!


Kaynak : https://www.cumhurhaber.com/istanbu...glu-partimizin-istanbul-il-baskani-dir/37094/
 
Üst