Meral Öğretmen’e Örnek Sadakat

meral-ogretmen-e-ornek-sadakat.jpg

Elbistan Ticaret Lisesinin 1979 ilk mezunları ile 1980 dönemi öğrencileri, anlamlı bir sadakat sergilediler. 43 geçmesine rağmen Öğretmenleri Meral Saydam’a bağlılık ve saygılarını kaybetmeyen örnek öğrenciler, oğlunun düğününde öğretmenlerine ahde vefa sergileyerek şükran ve saygı plaketi takdim ettiler.

Elbistanlı Öğretmen Meral Saydam hayatının en mutlu ve gururlu iki anını birden yaşadı. Elbistan Ticaret Lisesinde 1976 yılından itibaren öğretmen olarak görev yapan Meral Saydam, tam 43 yıl önce 1979 yılında mezun ettiği öğrencilerinin inanılmaz sürpriziyle karşılaştı.

Oğlu Dr. Alparslan Saydam ile hayatını birleştiren gelini Dr. Nagehan Arduç’un düğün törenine katılan Elbistan Ticaret Lisesinin 1979 yılı ilk mezunları ile 1980 yılı mezunları, öğretmenleri Meral Saydam’ı mutlu günlerinde yalnız bırakmayarak iki mutluluk yaşamasına vesile oldular.

Anlamlı ve örnek organizeyi gerçekleştiren Bahittin Saykın, çok büyük saygı duydukları, öğretmenliğin dışında abla ve anne sevgisiyle saygı duydukları Meral Saydam Öğretmeni özel ve güzel günde yalnız bırakmak istemediklerini, sadakat ve ahde vefa örneği sergilemeyi üzerlerine vazife olarak gördüklerini kaydetti.

Elbistan’ın yanı sıra yurt içinden ve yurt dışından 40 kişiyi aşan öğrenci heyeti olarak 43 yıl sonra mutlu bir güne şahitlik olmanın ve eşlik etmenin gururunu yaşadıklarını kaydeden Bahittin Saykın, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Meral Saydam Öğretmenimiz gerçekten sıra dışı ve özel bir insan. Öğretmen olarak bizleri eğitmesinin yanı sıra insan olarak ta hap yanımızda, bizimle birlikte oldu. Saygıdeğer Hocamız, bizlerin hem öğretmeni, hem kardeşi hem de annesi oldu. Ondan sadece okul bilgisi değil hayat ve insanlık dersleri de aldık. Bu değerli birikimleri hep içimizde yaşadık ve taşıdık. Bu güzel değerlerle yaşadık. Öğretmenimizi hep saygıyla, şükranla ve sevgiyle andık yâd ettik. Bu bağlılığa ve sadakate örnek olarak ta 43 yıl sonra oğlunun mürüvvetini gördüğü düğününde yanında olduk. Ahde vefamızı şükran ve saygı plaketi ile bir kez daha sunduk. Kendisine ömür boyu saygı, sevgi ve şükranlarımızı sunacağız. Böyle bir öğretmene sahip olmak bizler için büyük bir onur ve mutluluk.”

Duygulu konuşma alkışlarla karşılık gördü. Meral Öğretmen gözyaşlarına zor hakim oldu. Yaptığı teşekkür konuşmasında 43 yıl önce tanıştığı öğrencileri ile yarım asırlık dost olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Meral Saydam, “Sizleri çok sevdim ve seviyorum. Sizleri tanımış olmanın mutluluğunu bana hep yaşattınız. Sizler gibi öğrenciler tüm öğretmenlerin başına. Bana iki mutluluğu birden yaşatan Elbistan Ticaret Lisesi 1979 ilk mezunları ile 1980 mezunu öğrencilerimle hep gurur duydum, Hayatımın sonuna kadar gurur duyacağım” sözleri ile duygularını ifade etti.

Dr. Alparslan Saydam ve Dr. Nagehan Arduç’un düğününde yaşanan duygu dolu ziyaret ve ahde vefa örneği, 60 yaşını çoktan aşmış vefakar öğrencilerin genç çifte altın takısı ve Öğretmen Meral Saydam’a “Şükran Plaketi” sunumu ile sahneye asılan pankartın önünde çektirilen hatıra fotoğrafı ile noktalandı.

Elbistan Gündem Haber Ailesi adına Öğretmen Meral Saydam’ın önünde bizlerde saygıyla eğiliyor, örnek öğrencilere 43 yıl sonra yaşadıkları ve yaşattıkları anlamlı programdan dolayı tebrik ediyoruz.

Kaynak : http://elbistangundemhaber.net/meral-ogretmen-e-ornek-sadakat/8025/