Parasını Pul Eyledi!

parasini-pul-eyledi.jpg

Kahramanmaraş’ta bir kadın, “Bir gün lazım olur” diye çantaya bırakıp ahırda sakladığı eski Türk Lirası ve yabancı paraları 36 yıl sonra buldu. Buldu, buldu ama parası artık pul oldu.

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde yaşayan Asiye Akçam (55), “Bir gün lazım olur” diyerek harcamadığı Türk Lirası ve yabancı paraları çantaya koyup, evinin altındaki ahıra sakladı.

Aradan geçen uzun yılların ardından temizlik için girdiği ahırda saklayıp ta unuttuğu para dolu çantasını tesadüfen buldu.

Sakladığı çantasını kontrol eden Akçam, 36 yıl önce bıraktığı paraları buldu. Aradan geçen uzun yıllar sonrasında tedavülden kalkan paraların adeta pul olduğunu, bir değeri olmadığın anlayan yaşlı kadın büyük hüsran yaşadı. Her şeye rağmen paraları saklamaya devam edeceğini söyleyen Akçam, “Bu paraları çantaya koyup ahıra saklamıştım. Yıllar sonra temizlik için girdiğim ahırda bir köşede sakladığım para dolu çantayı tesadüfen buldum. Eskimiş çantaları atmak için aldığımda içinden eski paralar çıktı. Ben bu paraları 36 yıl önce bir gün gelir lazım olur diye saklamıştım ama para şimdi pul oldu. Sağlık olsun şimdi de bu paraları hatıra olarak saklamaya devam edeceğim” dedi.

Kaynak : http://elbistangundemhaber.net/parasini-pul-eyledi/8349/